„Гранд кафе“ е најпрепознатливиот бренд од категоријата кафе во Македонија

Македонските потрошувачи го препознаа „Гранд кафе“ како најпознат и омилен бренд од категоријата „КАФЕ“, тврдат резултатите од истражувањето спроведено од

Read more

Д-Р. НИКОЛА ПАНОВСКИ: по 15 декември очекувам осетен пад на бројот на новозаразени

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен

Read more

Македонска компанија разви специјална технологија за добивање енергија од вода!

Енергијата добиена од вода, со раздвојување на водород и кислород по посебна технологија може да се искористи во секојдневието и

Read more

Д-р Стевановиќ: Парацетамол не се пие на 37.2, витаминот Ц може да ги оштети бубрезите

Директорката на Инфективна клиника, д-р Милена Стевановиќ вечерва во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 потенцира дека земањето антибиотици на своја

Read more

„Вакцината е првиот и најдобриот начин за заштита во сезоната на вируси“ – Интервју со д-р Дејан Докиќ – пулмолог

Во сезоната на вируси која ни претстои, скоро со сигурност можеме да кажеме дека заканата од сезонски грип никогаш не

Read more

Жена од Италија ја преживеала пандемијата на шпански грип, Втората светска

Лекарите во Италија се зачудени од издржливоста на Марија Орсингер, 101-годишна баба, која трипати го прележала Ковид-19, ја преживеала пандемијата

Read more

Меркел: Северна Македонија се надеваме годинава да ги започне преговорите, Албанија ќе почека

Северна Македонија се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со ЕУ оваа година, во текот на германското

Read more

Кои земји нарачале вакцини против Ковид-19! Колку нарачала Македонија?

Десетици компании, од стартапи до фармацевтски гиганти, се натпреваруваат за производство на безбедна и ефективна вакцина против Ковид-19 за да

Read more
Translate »