Љупчо Николовски: Директори што никој не ги знае нема да добиваат 180.000 денари плата

Љупчо Николовски, вицепремиерот за спречување корупција, за отчетност и за човечки ресурси, на денешниот брифинг со новинарите рече дека има

Read more

(Видео) Ураганот донесе поплави и однесе два животи во Грција

Медитеранскиот ураган Јанос, кој ја погоди централна Грција денеска, однесе два животи, предизвикувајќи поплави и материјална штета. Според Ројтерс, безживотното

Read more

СОВЕТ НА АМБАСАДОРИ: МЕМОРАНДУМОТ НА БУГАРИЈА Е НЕПРИФАТЛИВ И ШТЕТЕН ЗА ДОБРОСОСЕДСКИТЕ ОДНОСИ

Советот на амбасадори на Република Северна Македонија го смета за целосно неприфатлив и штетен за добрососедските односи текстот на објаснувачкиот

Read more

ЃОРГИЕВ: БУГАРИЈА СЕ ОБИДЕ ПРОБЛЕМОТ СО ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ДА ГО ПРЕТСТАВИ КАКО ЕВРОПСКИ СПОР, НО НЕ ИМ ПОМИНА ВО ЕУ

Членот на мешовитата комисија со Бугарија, Ванчо Ѓоргиев за емисијата „Што не е јасно“ изјави дека Гоце Делчев е само

Read more

Јанкулоска во затвор, Груевски во Будимпешта – потврдени затворските казни за случајот „Тенк“

Жалбите на тројцата осудени за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра се одбиени, одлучи Врховен суд по една

Read more

НИКОЛОВСКИ: ВО ВМРО-ДПМНЕ ИМА КАПАЦИТЕТНИ ЛУЃЕ, КОИ НЕ СЕ НА КЛУЧНИ ПОЗИЦИИ ПОРАДИ МИЦКОСКИ

На прашањето дали очекува поддршка во Собранието од пратениците од опозицијата во поглед на клучни одлуки и закони, вицепремиерот за

Read more

Еко идеја: Национален парк на туристите по пошта им го враќа ѓубрето кое го оставиле зад себе

Посетителите на националните паркови во Тајланд наскоро би можеле да започнат да добиваат пакети во кои управата им го испраќа

Read more
Translate »