Поранешна „факултетска љубов“ на Илон Маск продава роденденски подарок и досега невидени фотографии од милијардерот

Џенифер Гвин, која студираше на Универзитетот во Пенсилванија со Илон Маск и се забавуваше со него во средината на 90-тите,

Read more

Италијанците предупредени да не излегуваат од дома поради опасност од кинескиот сателит

Од Италијанската цивилна заштита ги предупредиле жителите на регионите Умбрија, Лациум, Абруцо, Молизе, Кампања, Базиликата, Апулија, Калабрија, Сицилија и Сардинија,

Read more

Скопје паметен град – дигитални решенија за соочување со предизвиците

Паметните градови полека, но сигурно, стануваат дел од нашето секојдневие: оптимизирањето на ресурсите, поголемата безбедност, подобра градска инфраструктура,.. се неминовни

Read more

ТикТок доби конкуренција: Новата апликација за само два месеци доби 100 милиони корисници

Компанијата Snap објави дека нивната апликација Spotlight веќе стигнала до 100 милиони корисници во јануари 2021-ва година, само два месеци

Read more
Translate »