Како дрогата се нашла заборавена во полициското возило?

Веста за наводно откриената дрога во полициско возило од Македонија на граничниот премин „Сукобин“ на албанско-црногорската граница вчера предизвика голем интерес не

Read more

Крушево станува популарна дестинација за авантуристички туризам!

Заменик на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи заедно со градоначалникот на Крушево Томе Христовски, денес во

Read more

Ужива да биде гола: Некогаш возеше велосипед, сега предизвикува срцев удар со фотките на Инстаграм

Атрактивната словачка велосипедистка Луција Јаворчекова со својата одлука да и стави крај на кариерата ги разочара љубителите на овој спорт.

Read more

Пендаровски не го потпиша указот за Законот за дивоградбите, вели – тој е спротивен на Уставот и ќе овозможи „затскриена“ амнестија

Претседателот Стево Пендаровски го извести претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, дека одлучи да не го потпише Указот

Read more

ФОТО/ВИДЕО: Првата проба на евровизиската сцена на нашиот претставник Васил Гарванлиев

Васил Гарванлиев денеска ја одржа првата проба на евровизиската сцена во Ротердам, Холандија. 36-годишниот пејач ја изведе „Here I Stand“

Read more

Фотографии од градови низ светот снимени со дрон! Што би покажале фотографиите од градовите во Македонија?

  Се повеќе ја менуваме Земјата за подобро да ја прилагодиме на нашите потреби. Градовите се повеќе се шират и

Read more
Translate »