МИА демантира дека по наредба на Атина е цензурирана изјавата на Заев

Грчиот весник „Катимерини” пишува дека по интервенција од Атина, државната Македонска новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот

Read more

МОСТ даде позитивни забелешки на Државната изборна комисија

Уште седум дена останаа до одржување на референдумот. Во меѓувреме продолжува меѓународната дипломатската офанзива во земјава, а интензивно работи и

Read more

Георгиевски: Што ќе се случи ако пропадне референдумот и еве ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, некој нив ќе им даде подобар договор од овој што сега го имаме

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во изјава за Радио Слободна Европа вели дека однесувањето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, кои вчера масовно во

Read more

(ВИДЕО) Макрон со порака до македонските граѓани: Верувам во иднината на земјата

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на   референдумот. Во неа тој вели

Read more
Translate »