Ковачевски: Компании како Виталиа имаат значајно влијание на растот и развојот на економијата во земјатa

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и директорката на УЈП Сања Лукаревска, денес беа во посета на

Read more

Кроација Осигурување исплати повеќе милионска отштета за пожарот настанат во Пофикс ДОО Тетово

Кроација Осигурување ја исплати највисоката осигурителна штета досега исплатена од оваа компанија во нашата земја. Станува збор за повеќе милиони

Read more

ФОТО: Нема абер од чистење на дивите депонии во Скопје, кому му текне фрла ѓубре кај ќе стигне

Скопската градоначалничка Данела Арсовска во својата предизборна „Програма за модерно Скопје“ пред одржувањето на локалните избори во 2021 година како

Read more

Стоматолог Д-р Лилјана Бабамова: воведовме методa на воздушна абразија со која кариесот се отстранува на комплетно безболен начин!

Посетата на стоматологот не треба да биде само во моментите кога ќе ни се скрши пломба или ќе не заболи

Read more

„БУГАРСКИОТ ПРАТЕНИК ЛОРЕР ИМ УДРИ СИЛНА ШЛАКАНИЦА НА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА“: Револт во политичките кругови во Бугарија

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан

Read more

ММФ: Светската економија ќе ги истрпи последиците од војната во Украина и високата инфлација малку подобро отколку што досега се стравуваше.

„Глобалните изгледи на економијата овојпат не се влошени. Тоа е добра вест, но тоа не е доволно“, изјави главниот економист

Read more

Дваесет отсто од смртните случаи во земјава се последица на аерозагадувањето

Во Македонија речиси 20 отсто од смртните случаи се поврзани со аерозагадувањето. Ова го покажала анализата на Институтот за јавно

Read more

(Видео) Ѓоковиќ доби директно прашање дали е најдобар играч во историјата по 10-та титула во Мелбурн, одговорот наиде на голем поздрав

Новак Ѓоковиќ мораше да одработи низа интервјуа и да ја заврши својата должност кон медиумите и новинарите во Австралија, откако

Read more

ДЕТСКИТЕ КАНАЛИ НА ДИЗНИ СЕГА СЕ ДОСТАПНИ И ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ

Компанијата Волт Дизни го обнови договорот со Македонски Телеком Disney Channel и Disney Junior се воведуваат преку Македонски Телеком, најголемиот

Read more
Translate »