Филип Ивановски- Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

Поефикасната селекција и рециклирање на амбалажниот отпад, беше тема на меѓународната работилница, што се организираше од компанијата „Пакомак“ во Скопје, а

Read more

Афионово масло за силен имунитет, но и ефикасен лек против воспаленија и инфекции!

Нутриционистите препорачуваат ладно цедени масла поради позитивни бенефити кои тие ги носат по човековото здравје. Тоа се природни масла исцедени

Read more

Сиромашните во Британија и САД се посиромашни од сиромашните во многу други земји

Каде повеќе би сакале да живеете, прашува колумнистот на „Financial Times“, Џон Бирн-Мердок. Во општество каде што богатите се екстремно

Read more

Доаѓа арктички студ: Европа се соочува со својот прв вистински предизвик во заштедата на енергија

Арктичкиот студ што ќе ја зафати Западна Европа во текот на следната недела, како што пишува Блумберг, ќе биде првиот

Read more

Министерот Бочварски правеше свадба, цело СДСМ и министрите беа гости

Вчера во „Алексадар палас“ свадба правеше министерот за транспорт и врски Благој Бочварски со неговата сопруга Маринела. Веста за свадбата

Read more

Се запалил автомобилот во кој се превезувал началникот на ГШ на АРМ

енерал-потполковникот Васко Ѓурчиновски, началник на Генералштабот на Армијата, помина без никакви повреди откако возилото во кое се превезувал се запалило.

Read more

Фотографии кои јавноста никогаш нема да ѝ ги прости на Мирка Федерер: „Како можеше себеси да си дозволи нешто вакво?“

Мирка Федерер (44) отсекогаш имала јасна цел пред себе, а тоа е семејството и Рожер Федерер. Рожер Федерер (41) вчера

Read more
Translate »