(Видео) Обраќање на претседателот Пендаровски: Здравствените производи треба да бидат достапни за сите

Здравствените производи со сертифициран квалитет треба да бидат достапни за сите, истакна претседателот Стево Пендаровски во обраќање на специјалнатата сесија

Read more

„Гранд кафе“ е најпрепознатливиот бренд од категоријата кафе во Македонија

Македонските потрошувачи го препознаа „Гранд кафе“ како најпознат и омилен бренд од категоријата „КАФЕ“, тврдат резултатите од истражувањето спроведено од

Read more

Д-Р. НИКОЛА ПАНОВСКИ: по 15 декември очекувам осетен пад на бројот на новозаразени

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен

Read more

Македонска компанија разви специјална технологија за добивање енергија од вода!

Енергијата добиена од вода, со раздвојување на водород и кислород по посебна технологија може да се искористи во секојдневието и

Read more

Д-р Стевановиќ: Парацетамол не се пие на 37.2, витаминот Ц може да ги оштети бубрезите

Директорката на Инфективна клиника, д-р Милена Стевановиќ вечерва во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 потенцира дека земањето антибиотици на своја

Read more

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов се збогуваше со Енвер Малиќи

Заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи почина како последица на коронавирусот. Утринава на 68-годишна возраст почина Енвер Малиќи, познат македонски

Read more

„Вакцината е првиот и најдобриот начин за заштита во сезоната на вируси“ – Интервју со д-р Дејан Докиќ – пулмолог

Во сезоната на вируси која ни претстои, скоро со сигурност можеме да кажеме дека заканата од сезонски грип никогаш не

Read more

Меркел: Северна Македонија се надеваме годинава да ги започне преговорите, Албанија ќе почека

Северна Македонија се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со ЕУ оваа година, во текот на германското

Read more
Translate »