„Infinity Pool“: Хорор експлозија на Брендон Кроненберг, сега достапна на SkyShowtime

Извртено хорор кралство на ужасот сега може да се погледне во најновото кинематографско ремек дело: филмот „Infinity Pool“, на SkyShowtime

Read more

„Ај Ти на журка во МКЦ“: Еден билет за четири концерти!

Крајот на годината доаѓа, а периодот на забава само што започна! Како загревање за Новогодишната ноќ, во Младинскиот културен центар

Read more

Антологиската серија Lawmen: Bass Reeves ќе биде достапна ексклузивно на стриминг платформата SkyShowtime од 18 декември

Денеска, SkyShowtime откри дека долгоочекуваната серија Lawmen: Bass Reeves ќе биде достапна за стримување ексклузивно на платформата од 18 декември,

Read more

Втората сезона на хит трилер серијата „Yellowjackets“ достапна на SkyShowtime од 28 октомври

Втората сезона на оригиналната серија на SHOWTIME® номинирана за Emmy® награда премиерно ќе започне да се прикажува на стриминг платформата

Read more

Одбележете ја Ноќта на вештерките со неколку добри хорор филмови

Како што времето станува се постудено, а есенското шумолење на лисјата може да ја подгреат морничавата атмосфера, ентузијастите што сакаат

Read more

Овој викенд во Скопје се забавуваа над 20.000 луѓе на едно место „Во ритамот на незаборавните Heineken искуства“

Завчера во скопскиот Градски парк се случи несекојдневна музичка забава. Повод за овој настан беше 150-тиот роденден на најпознатото светско

Read more

Разиграност, возбуда и многу позитивна енергија на “Детската трка на Виталиа” во Градскиот парк

Виталиа ги оправда очекувањата на 1200 деца пријавени на Детската трка што се одржа во Градскиот парк но и на

Read more

Премиера на „Yellowjackets“ во Македонија: Зошто оваа серија е освежување за филмските ентузијасти?

„Yellowjackets“, ја има својата очекувана премиера на SkyShowtime во Македонија оваа есен. Со извонреден рејтинг од 100% на Rotten Tomatoes

Read more
Translate »