Македонска оаза на авантуристичкиот туризам: Општина Крушево ги претстави резултатите од потпроектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристичкиот туризам во Крушево“

Градоначалникот на Крушево Томе Христовски пред повеќе домашни и странски гости, меѓу кои и раководителот за соработка во Делегацијата на

Read more

Пад на акциите на „Кока-кола“ по потегот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо

Акциите на компанијата за пијалоци „Кока-кола“ паднаа значително по потегот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, кој на прес-конференција на Европското

Read more

Еко-акција и нова градска флота – ДХЛ Македонија на Светскиот ден на животната средина

Со еко-акција за чистење на легендарната патека од паркингот на Средно Водно до месноста Марково Крувче, вработените во ДХЛ Македонија

Read more

Mерил Стрип: Моментот кога почнуваш да се грижиш за тоа што другите мислат, е моментот кога престануваш да бидеш ти

Mерил Стрип е познато име во Холивуд, и несомнено една од омилените актерки на многу луѓе. Во текот на нејзината кариера,

Read more

Владата ги изгласа предлог мерките: Полицискиот час ќе почнува на полноќ, еве кои се другите промени

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз

Read more

Оваа намирница има повеќе железо од спанаќот: Ја користи и Новак Ѓоковиќ – го подобрува имунитетот, видот и нервите

Спирулина е алга која што го подигнува имунитетот, го чисти организмот, ја подобрува крвната слика и има позитивно влијание на

Read more
Translate »