Солзи, емоции, радост – УЕФА со прекрасни 30 секунди издвоени за Македонија (ВИДЕО)

Најавувајќи ги партиципиентите на Европското првенство следната година УЕФА посебно ја издвои Македонија и обезбеденото деби на собирот на најдобрите

Read more

Неповторливиот бугарски виртуоз брутално искрен: Погледнете каде се Македонците, а каде сме ние!

Јордан Лечков важи за еден од најдобрите фудбалери во историјата на бугарскиот фудбал, а сега како член на извршниот комитет

Read more

„Ќе стојат мирно на химната оние кои ни менуваат име, јазик и тие што ги описменивме“ – коментаторите на МТВ откачија по победата на Македонија

Македонските коментатори Тони Стојановски и Горан Стерјов ги освоија симпатиите меѓу македонските фанови, по нивниот завршен коментар по пласанот на

Read more

Новак го „раздрма“ светот на тенисот – излезе пред новинарите на Ролан Гарос и без влакна на јазикот го изјави ова…

Новак Ѓоковиќ, откако го помина 4-то коло на Ролан Гарос, одржал многу интересна конференција за новинарите. Тој зборувал за неколку

Read more

Македонија без Елмас – ова е списокот на повикани играчи за мечот со Косово

Селекторот Игор Ангеловски го објави официјално составот на повикани фудбалери за мечот против Косово кој се игра за неколку дена

Read more
Translate »