Филип Ивановски- Пакомак: Наша цел е до 2030 година 70 проценти од отпадот од пакување да се селектира и рециклира

Поефикасната селекција и рециклирање на амбалажниот отпад, беше тема на меѓународната работилница, што се организираше од компанијата „Пакомак“ во Скопје, а

Read more

МАМО, УТРЕ НЕМА ДА ПРЕЖИВЕАМ: Драматична порака на Горан (19) кој се обесил поради малтретирање од соседите и полицијата

Деветнаесетгодишниот Горан Карановиќ од селото кај Прњавор во Република Српска веќе не можел да ги издржи заканите на соседите, полицијата

Read more

Зајачки секс од 1 минута, бакнеж во образ по секс: Контроверзна Србинка е хит на ТикТок со смелите изјави во видеата

Наташа Поповиќ од Белград во едно од нејзините најпопуларни видеа објаснува што е „зајачка сексуална способност“. Вели дека тоа е синоним

Read more

Џозеф: Северна Македонија има закана од Бугарија, која не ги признава македонската историја и идентитетот

Само граѓаните на оваа земја може да кажат што е закана за македонскиот идентитетот, тоа не може да го каже

Read more

Интерпол гони македонски бизнисмен за киднапирање на унгарската Мис Универзум 2021 и трговија со луѓе (ФОТО)

Унгарската убавица Викторија Јазмин е спасена од заробеништво на трговците со луѓе, по што Интерпол ја истражува балканската криминална банда

Read more

Снег во Словенија, температура под нулата, бура во Италија, во Хрватска фудбалскиот терен се претвори во базен за ватерполо, големо невреме се движи кон Македонија (фото/видео)

Камерите на словенечката метеоролошка служба снимиле дека на планинскиот врв Кредарица, на северозападот на Словенија, паднало големо количество снег. Како

Read more

(Фото/Видео) Силно невреме ја зафати Хрватска, ветрот урна покриви, цел град два дена ќе нема струја

Силно невреме денеска ја погоди Чазма во Хрватска и предизвика огромни материјални штети. Засега нема информации дали има повредени. https://www.facebook.com/hrvrijeme/photos/a.504754393021447/2292914514205417/?type=3

Read more
Translate »