Северина се сели на имотот на новото момче?!

Во хрватските и српскире медиуми одекна веста дека поп-пејачката Северина Којиќ почнува заеднички живот со новиот емотивен избраник, сопственикот на винарија Томислав Воштиниќ, со

Read more

Ужива да биде гола: Некогаш возеше велосипед, сега предизвикува срцев удар со фотките на Инстаграм

Атрактивната словачка велосипедистка Луција Јаворчекова со својата одлука да и стави крај на кариерата ги разочара љубителите на овој спорт.

Read more

Шакира и Пике имаат две деца заедно, но пејачката не сака да се омажи за него – еве и зошто

Љубовната приказна на колумбиската пејачка Шакира и нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот Џерард Пике ја воодушевува јавноста веќе цела деценија, а

Read more

Борко Ристовски на необичен начин ѝ честитал годишнина на сопругата: „Да издржиме барем уште четири години“

Македонскиот репрезентативен голман во ракомет, Борко Ристовски и неговата сопруга Николина одбележуваат три години брак, а по тој повод тој

Read more
Translate »