Ужива да биде гола: Некогаш возеше велосипед, сега предизвикува срцев удар со фотките на Инстаграм

Атрактивната словачка велосипедистка Луција Јаворчекова со својата одлука да и стави крај на кариерата ги разочара љубителите на овој спорт.

Read more

ФОТО/ВИДЕО: Првата проба на евровизиската сцена на нашиот претставник Васил Гарванлиев

Васил Гарванлиев денеска ја одржа првата проба на евровизиската сцена во Ротердам, Холандија. 36-годишниот пејач ја изведе „Here I Stand“

Read more

Северина се сели на имотот на новото момче?!

Во хрватските и српскире медиуми одекна веста дека поп-пејачката Северина Којиќ почнува заеднички живот со новиот емотивен избраник, сопственикот на винарија Томислав Воштиниќ, со

Read more

Шакира и Пике имаат две деца заедно, но пејачката не сака да се омажи за него – еве и зошто

Љубовната приказна на колумбиската пејачка Шакира и нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот Џерард Пике ја воодушевува јавноста веќе цела деценија, а

Read more
Translate »