За премиум станбени проекти секогаш има голем интерес: Се одржа втората Конференција за комерцијални недвижности во Скопје

Се одржа втората Конференција за комерцијални недвижности, организирана од страна на компанијата ФОРТОНМКА, која  и оваа година предизвика голем интерес,

Read more

Не штедете на електрични инсталации! Тоа е инвестиција во безбедност и квалитет живот на долг рок

Инсталирање на квалитетна електрична мрежа  е еден од основните предуслови за да имаме безбедно и одржливо домување. Инсталации треба да

Read more

Двајца уметници од регионот победници на НЛБ Муза, повикот на НЛБ Групацијата за интермедијална уметност

Помеѓу 15 февруари и 21 март 2024 година уметници помлади од 35 години од Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија,

Read more

Утре се одржува втората Конференција за недвижности во организација на ФОРТОНМКА

Во хотелот DoubleTree by Hilton во Скопје утре (22.05) ќе се одржи втората Конференција за комерцијални недвижности, во организација на

Read more

Започнува караванот за финансиско советување на НЛБ Банка

Од денеска, 20-ти мај, започнува едномесечниот караван на НЛБ Банка за финансиско советување за небанкарски продукти, кој Банката традиционално веќе

Read more

4 години Тривити: Ќе продолжиме да им помагаме на луѓето, бизнисите и заедницата да напредуваат со човечкиот капитал во организациите

Месецов, Тривити прославува четири години од своето основање, а по тој повод, разговараме со визионерите кои ја основаа и ја

Read more

Луѓето кои често патуваат се најсреќни, и секогаш имаат патничко осигурување за патувањето да биде безгрижно

Луѓето кои често патуваат и кои на тој начин се поврзуваат со нивните семејства, пријатели и другите луѓе се најздрави

Read more

Кровните градини можат да ја намалат температурата за 4 Целзиусови степени. Тие се иднината на урбаното живеење!

Во бетонската џунгла на раздвижените градови, може да се создаде зелена револуција, буквално со малку креативност. Кровните градини на покривите

Read more
Translate »