Како одеднаш да ги внесете сите витамини и минерали неопходни за цел ден?

Промената на темперетурата влијае на адаптацијата на организмот на временските прилики. Затоа овој период кога имаме пониски утрински температури, организмот

Read more

Монтажни куќи- брз и економичен начин да се дојде до современ дом!

Mонтажните куќи се се повеќе популарни, истите се создаваат така што прво се изработуваат составните делови (дрвените панели), кои потоа

Read more

Телеком со промоција: 100 GB мобилен интернет, промотивен буџет и ТВ пакет HBO

Македонски Телеком започнува Новогодишна промоција за поголемо уживање и непречено споделување на празничните моменти со најблиските. Сите нови Magenta 1

Read more

На што најпознатите фудбалери како Ибрахимовиќ, Роналдо, Салах, Ноер, Меси го трошат своето богатство?

Најплатен играч во светот е Кристијано Роналдо кој заработува 31 милион евра по сезона, а потоа следува Герет Бејл, па

Read more

Преку осигурување приватна здравствена заштита до подолг живот – Имаме потенцијал за живеење над 100 години!

Неодамнешно истражување објавено од „Нејчр комјуникејшнс“ покажува дека, под соодветни околности, човечките суштества имаат потенцијал да живеат до 150 години.

Read more

Патување – Најдобриот подарок кој  можете да си го подарите

Брзото темпо на живеење, стресот, работните обврски, немањето доволно време за себе, дефинитивно истоштуваат и наметнуваат потреба од време на

Read more

Револуционерни четки за заби со кои ќе заборавите на наслаги и кариес и ќе спречите крварење од непцата и парадентоза!

Со секојдневна употреба на четките за заби Мизуха исчезнуваат забните наслаги, крварењето од непцата, се зголемува превенцијата за појава на

Read more
Translate »