Фотографии од градови низ светот снимени со дрон! Што би покажале фотографиите од градовите во Македонија?

  Се повеќе ја менуваме Земјата за подобро да ја прилагодиме на нашите потреби. Градовите се повеќе се шират и

Read more

Ова е рецептот на Ајнштајн за среќа: Секое утро себеси поставете си го ова прашање – доколку одговорот е „да“, на вистинскиот пат сте…

Алберт Ајнштајн ова нешто го нарекол најважниот збор во човековиот живот. Што е првото нешто кое што го помислувате кога

Read more

Јужноафриканскиот вид на коронавирус може да зарази вакцинирани со вакцината на Фајзер – „Ова може да не врати на почетокот“

Истражувачите објавија голема студија во која проучувале 400 испитаници позитивни на тест најмалку 14 дена по вакцинирањето. Јужноафриканскиот сој бил

Read more

Водечките светски лидери со важна заедничка порака поврзана за пандемијата

Глобален договор е неопходен за да се заштитат земјите од пандемијата на коронавирус, објавија денес водечките светски лидери. Заедничкото писмо,

Read more

ВИДЕО-Насилни протести во Бристол: Шестмина полицајци повредени

Полицијата и демонстрантите се судрија за време на протестите против новиот Закон за полицијата, за кој се расправа во британскиот Парламент. Илјадници демонстранти излегоа

Read more

Пристигнаа РЕЗУЛТАТИТЕ од долгоочекуваното истражување на вакцините на АстраЗенека во САД

Универзитетот Оксфорд денес соопшти дека неговата „вакцина за светот“ е безбедна и 79 отсто ефикасна во целина, според податоците од

Read more

Корона кризата го загрозува опстанокот на една петина од компаниите во Германија

Речиси една-петтина од сите компании во Германија веруваат дека кризата со пандемијата Ккоид-19 е закана за нивниот опстанок, покажува најновото

Read more
Translate »