Онлајн изложба на ремек делата на Горан Боев- сликар кој последнава деценија остави длабока трага на македонската ликовна сцена

Со цел достапност на уметноста за целата јавност, нејзино презентирање не само пред ограничен круг на публика, а во духот

Read more

Стара е 800.000 години, има тунели и премини и не ја изградиле Египќаните – шокантно откритие на научник за чуварот на Големите пирамиди

Оваа неверојатна, древна градба, која е висока 20 метри и 57 метри долга го пртставува гордиот “чувар’ на Големата пирамида

Read more

Продавал домати на пазар, а на својата ќерка ѝ дал словенско име: Неверојатна приказна за холивудскиот актер

Приказна која никој не остава рамнодушен. Добро е познато дека популарниот холивудски актер Роберт Де Ниро ја обожува Србија, а

Read more

Џијан Емин: Спојот на технологијата и музиката ни омозможи цел свет да го слушне Охридското Езеро

Сите знаеме како изгледа Охридското езеро, но ретко кој од нас би можел да ги замисли звуците на нашиот македонски

Read more

Археолозите наишле на големо откритие и тоа на спектакуларен начин: Богот на виното чекал 2.000 години во срцето на Рим да биде пронајден

Во срцето на италијанската престолнина, во близина од остатокот од древниот Римски форум, археолозите наишле на неверојатно откритие, на уште

Read more
Translate »