Што ќе гледате месецов на SkyShowtime?

И овој месец, ви ги претставуваме најинтересните наслови кои пристигнуваат на стриминг платформата SkyShowtime. Со затоплувањето на времето и доаѓањето

Read more

Балкан Прајм Турс: Тимбилдинг e активност преку која група на индивидуалци се претвора во тим

Несомнено е дека синергијата меѓу колегите, емпатијата и пријателството кое интерно се развива е најголемата вредност за една компанија. Тоа

Read more

Дестинација од соседството се најде на листата на топ места кои треба да ги посетите во животот

Туристичкиот магазин „Town and Country“ ја претстави листата од 23 места кои ги препорачува за посета во 2023 година, а

Read more

Пакомак и Општина Кавадарци го презентираа проектот за селекција на отпадна пластика и метал

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев, денеска заедно со Пакомак го претстави на јавноста проектот за селекција на отпадна пластика

Read more

Факти за рамноправноста: Половата рамноправност е неспорен приоритет за ЕУ, но напредокот е бавен и нерамномерен

Во овој изборен период Европската унија даде силен акцент на половата рамноправност. Стратегијата на ЕУ за полова рамноправност за периодот

Read more

Владата го одобри договорот за коридорите 8 и 10-д кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“

Владата на денешната седница го одобрила договорот за изградба на коридорите 8 и 10-д кои треба да ги гради американско-турскиот

Read more

Македонското масло од афион се претстави во Германија на меѓународниот саем за земјоделство „Зелена недела“

Македонското масло од афион од „Био Оил“ се претстави на меѓународниот Саем “Зелена Недела” кој во Германија се одржува по

Read more

Европа во 2022 година ја доживеа втората најтопла година во историјата

Европа ја доживеа втората најтопла година во 2022 година, а климатските промени предизвикаа екстремни услови кои ги намалија приносите на

Read more
Translate »