Нутриционистка советува: „Хранете се на овој начин и трајно ќе се ослободите од надуеноста, лошиот метаболизам и вишокот килограми“

Доколку имате проблеми со лошиот метаболизам, болки во желудникот, тогаш овие совети ќе ви бидат од корист. Нутриционистката Лијен Харисон

Read more

Како ефикасно да го надминете проблемот со вкочанетоста и болките во вратот?

Не е тајна дека со возраста, при интензивна физичка активност страдаат зглобовите и мускулите. За жал, не секогаш може да

Read more

Оваа намирница има повеќе железо од спанаќот: Ја користи и Новак Ѓоковиќ – го подобрува имунитетот, видот и нервите

Спирулина е алга која што го подигнува имунитетот, го чисти организмот, ја подобрува крвната слика и има позитивно влијание на

Read more

Лешник – супер храна, јаткаст плод со извонредна хранливост

Добро познати на нашите краишта и често консумирани како вкусна ужинка, лешниците се исклучително здрави и нутритивни јаткасти плодови. Се користат

Read more

Оваа храна и пијалаци ја поттикнуваат анксиозноста: Експертите советуваат да ги сведете на минимум

Голем број од луѓето ширум светот патат од анксиозност. И речиси сите ние ја чувствуваме анксиозноста како природен одговор на

Read more

Потребни се 3 дена за овој напиток да почне да делува: Го прочистува организмот, ги топи килограмите и го забрзува слабеењето!

Црниот дроб е орган што никогаш не би го поврзале со гоење. Постојат пијалоци кои можат да помогнат во чистење

Read more
Translate »