Градоначалникот на Карпош се ожени

loading...

Стефан Богоев( 28), градоначалникот на Општина Карпош, вчера ја запроси својата долгогодишна љубов, Ивана Анѓеловска. Со голема торта, во форма на кутија за накит, и со прстен изработен од фондан, тој на уникатен начин и предложил брак на својата сакана.

-Со еден глас за, Ивана избра да – напиша најмладиот градоначалник од редовите на СДСМ на својот Фејсбук профил, по што следеа стотици честитки од неговите пријатели и поддржувачи.

 

-Со Ивана сме заедно осум години. Имаме голема љубов, разбирање, што би се рекло, сите предуслови за брак ни беа исполнети. Но причината поради која што ја запросив осум години од почетокот на нашата врска е интересна. Имено, јас уште многу одамна дадов збор дека ќе се оженам кога ќе падне власта предводена од Груевски. Ете, го дочекавме тоа, па дојде ред и на запросувањето – изјавилБогоев за Фокус.

 

 

Translate »