ВИДЕО: Голф-убавицата Луси Робсон одново одушевува со своите трикови

loading...

И претходно сме пишувале за Луси Робсон, американската голферка која го популаризира овој спорт преку својот Инстаграм профил.

Иако настапите на професионални турнири не ѝ се за издвојување, сепак тешко дека некој би можел да одолее на „лекција“ од оваа атрактивна блондинка.

На социјалните мрежи споделува видеа од своите тренинзи, деновите поминати покрај плажа, но и триковите кои ги прави со помош на палка и топче и по некоја чашка.

Погледнете неколку од нејзините трикови:

Сподели 27 Твитни

Translate »