Хју Грант се ожени

loading...

Актерот Хју Грант се ожени со својата партнерка шведската продуцентка Ана Еберштајн со која има три деца.

Парот сe венча во Лондон во кругот на семејството и пријателите.

Актерот за овој ден одбрал да носи темно одело со сина кошула и тегет вратоврска, додека невестатa носеше сбетло сина кошула и бело здолниште

 

Translate »