Двајца параглајдеристи загинале во несреќа над Мечкин камен

Двајцата загинати параглајдеристи се странски државјани, од кои едниот е со украинско, а другиот со британско државјанство, потврдија од МВР.

Трагичниот настан се случил денеска околу 12:40 часот, кога двајцата параглајдеристи паднале кај Мечкин Камен. Едниот загинал на самото место, а вториот со тешки повреди бил префлен во Прилепската болница, а вечерва им подлегнал на повредите.

Од МВР, засега не соопштуваат други детали за настанот.

Полицијата направи увид на местото на несреќата.

Translate »