Сара Реџиќ дизајнерка од Скопје предлага удобни и уникатни модели

loading...

Сара Реџиќ позната како Сара Џи е млада модна дизајнерка од Скопје.

За оваа есен  предлагам модели, наменети за  уникатни дами, кои се удобни, повеќето изработени од природни материјали, а на личноста и даваат интересен изглед.

Овие модели се само за ,,посебни,, за дамите кои сакаат да се одвојат од толпата. За оние кои имаат желба да ја избегнат  униформираноста што ја нудат големите продавници во трговските центри.

Предлагам модели со бојата на есента.

One thought on “Сара Реџиќ дизајнерка од Скопје предлага удобни и уникатни модели

  • 22/09/2017 at 2:50 pm
    Permalink

    Парчињата на Сара се редовно во тек со годишното време, но сосем им пркосат на модните трендови. Тоа е она што нејзините купувачи ги прави да изгледаат прекрасно, грациозно и шик, без “опасност” од униформност!

Comments are closed.

Translate »