Работникот што го уби холандскиот газда се заканува со нови убиства

С.Р. (49), осомничениот за убиство на холанѓанецот Јос М. (59) сопственик на расадникот „Еуроплантс” во тетовско Прељубиште, кој пред 10 дена почина откако беше удрен со камен во глава бил вознемирен, гласен и агресивен во притворската ќелија во Истражниот затвор во Шутка и се заканувал со нови убиства, дознава МКД.мк.Според информации на портaлот овој осомничен нападнал и цимер во ќелијата, обидувајќи се да го задави. Го спасила брзата реакција на затворската полицијата.

Translate »