Марија (30) од Велес: „На 8 години бев жртва на сексуално насилство од член на моето пошироко семејство“

„Живеевме во куќа на три ката, со секој кат поделен на одредено семејство. Мојата доверба беше ‘купена’ со кукли, со

Read more

МАМО, УТРЕ НЕМА ДА ПРЕЖИВЕАМ: Драматична порака на Горан (19) кој се обесил поради малтретирање од соседите и полицијата

Деветнаесетгодишниот Горан Карановиќ од селото кај Прњавор во Република Српска веќе не можел да ги издржи заканите на соседите, полицијата

Read more

Скопјанка измамена за над 7.200 евра, и кажале дека ќерка и усмртила дете во сообраќајкa и ќе ја спасат од затвор

Вчера во 11.05 часот во СВР Скопје, 69-годишна жена од Скопје пријавила дека на 22.09.2022 била измамена од едно лице

Read more

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ГРУПНАТА ТЕПАЧКА ВО ДЕБАР МААЛО Малолетнички се скарале на училиште, па се истепале на улица (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку

Read more

МВР со детали за крвавата пресметка во автобусот 51: Со нож го повредил другарот и себеси по расправија за место за седење

Расправија поради место за седење е причина за синоќешната физичка пресметка помеѓу двајца малолетници во автобус на ЈСП во Кисела

Read more

Стари бараки изгореа во центарот на Скопје, Герасимовски вели дека ќе се испитува чие е земјиштето

Стари и напуштени бараки пламнаа во пожарот што изби претпладнево во центарот на Скопје на булеварот „11 Октомври“. Пожарот избувна

Read more

Интерпол гони македонски бизнисмен за киднапирање на унгарската Мис Универзум 2021 и трговија со луѓе (ФОТО)

Унгарската убавица Викторија Јазмин е спасена од заробеништво на трговците со луѓе, по што Интерпол ја истражува балканската криминална банда

Read more
Translate »