(Видео) Воспитувачки во Белград ги тепаат и ги газат двегодишните деца

Во белградската населба Вождовац во градинка каде родители носеле на згрижување две, три-годишни деца,  воспитувачките ги злоставувале, ги тепале, па

Read more

ВИДЕО: Дупките после земјотресот во Хрватска секојдневно се шират – најголемата е широка 25 метри, а длабока 13

После разорниот земјотрес кој кон крајот на минатата година ја погоди Банија, во селото Меченчани покрај Петриња, се создадоа големи

Read more

Мајка ја држела 16-годишната ќерка заклучена во стан во Скопје, полицијата ја приведе

Четириесет и четиригодишна скопјанка е приведена поради запуштање и малтретирање својата 16-годишна ќерка. Девојката била подолго време заклучувана во домот

Read more

Жител на беровско Будинарци фингирал сопствено грабнување за да земе 10.000 евра од својот татко

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи – Берово вчера го лишија од слобода М.П. (29) од беровското село Будинарци,

Read more

Трудница остана без матка и бубрег: Бара да му се одземе лиценцата на докторот што ја породил

Јилдиз Веапоска од Дебар, медицинска сестра од итната помош, преживува вистинска голгота откако се породила во болницата во Струга со

Read more
Translate »