Франц стана татко, доби ќерка ФОТО

loading...

Поранешниот гитарист на групата „Нокаут“, Владимир Крстевски-Франц  стана татко. Франц доби ќерка и се вика  Мелоди

На својот профил на Фејсбук, Франц објави дека на 1јуни, неговата сопруга Ема се породила.

„На 1 јуни се роди мојата ќерка Мелоди Франц Крстевски. И посакувам добредојде на овој свет. Нашите срца се преполни со љубов и благодарам бескрајно за убавите честитки“, напишал Франц.

Тој со семејството  веќе петта  година живее во Лос Анџелес.

Translate »