Оливија Кулпо со секси фотосесија потврдува зошто е Најжешка жена за 2019

loading...

Списанието „Maxim“ оваа година титулата „Најжешка жена“ ѝ ја додели на Оливија Кулпо.

27-годишната поранешна Мис Универзум позираше целосно гола пред објективот на реномираниот фотограф Жил Бенсимон.

Оливија Кулпо за Maxim
Оливија Кулпо за Maxim

„Отсекогаш со восхит гледав на листата Maxim Hot 100. На неа, имаше толку многу паметни и успешни жени кои ме инспирираа мене и мојата кариера на безброј начини, што ја прави оваа насловна страница многу значајна за мене“ – напиша Кулпо на Instagram.

Оливија Кулпо за Maxim
Оливија Кулпо за Maxim
Оливија Кулпо за Maxim
Оливија Кулпо за Maxim
Оливија Кулпо за Maxim

Оливија беше прогласена за Мис Универзум во 2012 година.

Оливија Кулпо
Translate »