Потегот на Елмас со кој сите ги воодушеви!

Во вистинска голеада Наполи синоќа ја совлада екипата на Фиорентина со 4-3, а на овој меч свое официјално деби во Серија А имаше Елиф Елмас.

Нашиот интернационалец кој летово пристигна од Фенербахче за 16 милиони евра, доби шанса од тренерот да ги одигра последните 20 минути од мечот.

На Елмас не му требаше многу и неколку моменти откако влезе во игра со еден потег по кој се ослободи од противникот ги воодушеви навивачите, но и пошироката јавност на „чизмата“.

Para@Paracelsus

Nice skill from Elmas10610:19 PM – Aug 24, 2019Twitter Ads info and privacy37 people are talking about this

Имено Македонецот направи ролинг кој изгледаше доста лесно и елегантнот и потоа ја додаде топката.

Translate »