Новиот фудбалер на Јуве, Кулушевски е на летување во Охрид (ФОТО)

loading...

Најдобриот млад фудбалер во Серија А, Дејан Кулушевски е на одмор во Охрид каде ја собира потребна енергија пред почетокот на новата сезона во која ќе настапува за Јувентус.

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски, Швеѓанецот со македонско потекло не си ги заборава корените. Тој во моментов е во Охрид каде ги полни батериите пред почетокот на новата сезона. Друштво му прави младинскиот шведски репрезентативец, Џоел Асоро кој игра за Свонси. 

View this post on Instagram

Really livin life..🙏

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) on

Translate »