Приведени се 20 -на лица за настаните во собранието на 27-ми април

loading...

 

Неофицијално, за настаните во собранието на 27-ми април, судот утрово привел околу 20 лица, меѓу кои актерот Владо Јовановски, оперскиот пеач Игор Дурловскаи, пратеничката Жалина Пешевска пратеникот Крсто Муковски, Горан Ангелов-Ќосето, поранешниот директор на ФЗОМ Саше Стефановски, пратеникот Љубен Арнаудов и други.

Од МВР и Обвнинителство нема потврда на информацијата.

Утрово беше приведен екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков

 Фото:Слободен печат
Translate »