Времето денес: облачно со врнежи од дожд

loading...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни на запад и исток  (локално над 25л/м2), а кон југ и со услови за грмежи. На планините над 2000 м.н.в. ќе има повремен слаб снег. Температурата ќе се движи од 5 до 13 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни на запад и исток, а кон југ и со услови за грмежи. На планините над 2000 м.н.в. ќе има повремен слаб снег.

Температурата ќе достигне до 10 степени.

Во ноќта кон недела и в недела претпладне ќе има врнежи кои ќе се поинтензивни на западот. Од понеделник ќе преовладува посвежо време со северен ветер, а на планините краткотрајно ќе има провејување на слаб снег.

Translate »