Игор Ангеловски-Фудбалски менаџер кој донесе позитивна енергија во Македонската А репрезентација

Фудбалскиот менаџер, селектор или главен тренер има доминантна улога во еден национален тим.  Ги следи противниците, подготвува тактика за секој

Read more

Ана Јовковска: Пет работи кои никогаш не би ги направила

Ана Јовковска е новинарка и пи-ар експерт, активистка и хуманистка,  иницијаторка и учесничка во различни граѓански и социјални движења, екологист, борец

Read more

Мирјана Мирчевска: Неостварена желба ми е да направам документарец за пингвините

Новинарката Мирјана Мирчевска -Јовановиќ  заврши политички науки во Скопје, а потоа и постдипломски студии во Сараево за  документарци и за

Read more

Фудбалерот на ФК Барселона се забавува со скопјанката Драгана

Младиот фудбалер на ФК Барселона и еден од освојувачите на златниот пехар од светското првенство во Русија, Усман Дембеле очигледно титулата ја прослави со нашата

Read more
Translate »