Новогодишната кампања на Телеком нè поттикнува вистински да се поврземе

Меѓународната Новогодишна кампања на Дојче Телеком со  порака: „Најубавиот подарок е кога сме вистински поврзани“ прикажува типично празнично сценарио: семејство

Read more

Антологиската серија Lawmen: Bass Reeves ќе биде достапна ексклузивно на стриминг платформата SkyShowtime од 18 декември

Денеска, SkyShowtime откри дека долгоочекуваната серија Lawmen: Bass Reeves ќе биде достапна за стримување ексклузивно на платформата од 18 декември,

Read more

Месец за подигнување на свеста од дијабетес тип 2-Исхраната е клучна – креирајте мени на здрави производи без додаден шеќер!

Ноември е глобално признат како месец за подигање на свеста за дијабетесот и внесот на шеќери, расветлувајќи ги последиците од

Read more

Акумулираното искуство од европскиот, но и американскиот пазар не става во можност да креираме додатна вредност за клиентите – Никола Линин, Директор за управување со ризици во Пантелеон ГС

Македонската компанија Пантелеон ГС обединува голем број на успешни и талентирани млади луѓе кои од земјава работат за американскиот пазар Станува збор за високо профилирани и

Read more

За еден трособен стан во Дебар Маало може да се купат три двособни во Чикаго, открива балканска тиктокерка

Тиктокерка од Балканот направи вистински хаос со коментарите откако објави видео со цените на становите во омилениот град на балканската

Read more

Со Magenta Moments, одењето на кино, дружбите со кафе, шопингот и егзотичните патувања стануваат незаборавно искуство!

Подготвени сте да  ги отворите вратите до нови, неверојатни доживувања? Сите ваши интереси, хобија и желби на едно место, збогатени

Read more

Волонтери од Телеком и од Сојузот на извидници во масовна акција за обнова на шумите во Источниот регион

Виртуелните дрвца од „Боренка“ станаа природни Насадени над 10000 садницина 4 хектари Волонтери од Телеком и од Сојузот на извидници,

Read more
Translate »