Протест пред МНР против промена на името

loading...

Група на граѓани се собраа пред Министерството за надворешни работи каде се одржува средба меѓу двајцата министри за надворешни работи, Никола Димитров и Никос Коѕијас.

Тие се собраа да го изразат своето незадоволство од преговорите што се водат меѓу Македонија и Грција и порачаа дека тие се против промена на името Македонија и против преговори.

„Стоп за геноцидот во Македонија“, „Стоп за расизмот и дискриминацијата против Македонците, „Стоп за холокаустот врз Македонците” се дел од пораките на демонстрантите.24 vesti.mk

Translate »