Објавени првите снимки од нападот врз Сирија

loading...

САД, Велика Британија и Франција утрово изведоа водушни напади во Сирија како реакција на наводиот хемиски напад од тамошната влада во Дума, а на социјалните мрежи се објавени видеоснимки од нападите.

Пентагон соопшти дека мети на нападите биле Дамаск и две локации во близина на Хомс.

Сириската влада и Русија тврдат дека нема докази за наводниот хемиски напад.

Arturas Kerelis

@arturaskerelis

Breaking: Another explosion in

Israel Breaking@IsraelBreaking

BREAKING: Air defense systems being activated over Damascus now as U.S. starts striking targets in

Translate »