Кејт Мидлтон е примена во болницa, се очекува радосната вест

loading...

Кралското бебе е на пат, објавија британските медиуми.

Кејт Мидлтон  во утринските часови е примена во болница ” Света Марија” во Лондон со породилни болки.  Пред болницата се насобрани обожавателите на Војвотката од Кембриџ за да и дадат поддршка во моментите на раѓањето.

Да потсетиме ова е трето деете на принцот Вилијам и Кејт.

 

Translate »