Ви здосадија ли несаканите влакна? Ослободете се од нив со едноставна смеса !

loading...

Појавата на несакани влакна на видливите места кај многу жени е проблем кој може да им ја наруши самодовербата. Понекогаш причина е дисбаланс на хормонскиот статус, генетиката, нередовниот циклус или употребата на  некои лекови. За да се ослободите од нив,  постојат различни техники: депилација,ласерското остранување на влакната…., сепак за некого, поради цената, овие методи се недостапни.

Еве еден трик кој може да ви помогне вашите влакненца да бидат остранети, без несакани ефекти.

1  филџанче беби масло

1 лажицa јод 2%

Состојките убаво измешајте ги и втријте ја смесата на проблематичниот дел на кожата.Оставете да делува пет минути. Избришете со влажна крпа. По извесно  време ,влакната ќе се разретчат и ќе престанат со растење.

 

 

Translate »