Ги послужил пријателите со такос од ампутираната нога (18+)

loading...

“Мојата нога  има вкус на говедско, малку е пожилаво и помрсно. Се не се , и не е така лошо”, напиша на интернет Американецот кој сакаше да остане анонимен. Ногата му ја ампутирале по сообрааќајната несреќа, кога паднал од моторцикл.

“Во болницата побарав да ми ја дададат ногата. Потпишав некакви документи и си ја зедов  дома”, раскажува тој.

Месото за оброкот го исекол од здравиот дел на ампутираната нога. Ги поканил пријателите на вечера, а само еден  од нив одбил кога слушнал што ќе биде послужено на трпезата.

Месото , со помош на пријателите, го испржил само со сол и малку лимета.

 

“Со пријателите често се шегувавме дали би пробале човечко месо ако е  етички и здраво. Сите се согласувавме дека би пробале. И така , решив даги почестам. На вечерата поканив само неколку од моите блиски пријатели. Прво мислеа дека се шегувам. Кога сфатија дека сум сериозен,  само еден ме одби. Сите во друштвото имаме смисла за црн хумор и сакаме експерименти.

“Од месото направивме такоси. Од скалата до 10, мојата оценка за вкусот е 6,5.  Јас сум шетан фраер и сум пробал секаков вид храна. Беше подобро од хамбургер или хот дог, но далеку од школки зготвени на путер или бифтек на маслиново маслово.  Месото беше извадено од здравиот дел од ногата под потколеницата бидејќи стапалотоо беше уништено. Благодарен сум им на пријателите што го поделија ова единствено искуство со мене”. За да ја потврди својата приказна , тој во медиумите испрати и линк од ампутираната нога check them out right here.

 

Translate »