Временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 16, а дневната температура од 25 до 32 степенa. УВ=6

Во Скопје ќе биде сонечво со слаб до умрен североисточен ветер. Температура ќе се движи од 12 до 30 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.

Translate »