Сакате да имате лице како убавиците од насловните страни?

loading...

Секоја жена сонува за блескава кожа и совршен тен, како убавиците од списанијата кои безгрижно се смешкаат и имаат беспрекорна шминка. Тоа ве наведува да се запрашате дали е можно и вие да имате таков изглед и да посакате  мазно лице, како манекенките од насловните страни.

А некогаш и не се потребни чуда, доволно е само да се информирате за козметичките трендови, и да го одберете најдоброто за вас.

 

Токму таков новитет во козметиката е пудрата MasterCreation на Орифлејм која овозможува беспрекорен финиш, ја подмладува кожата и има луксузна текстура?

MasterCreation има комплекс што ја храни кожата и ја прави неверојатно хидрирана. Екстрактот од бел божур серумот од билки придонесуваат за екстра-хранливо дејство. MasterCreation исто така содржи филтер против загадување ProSkin, кој ја штити кожата од загадената животна средина, како и заштита СПФ 18, кој штити од штетните сончеви зраци.

А, ако сакате да ја комбинирате со друга козметика тука е целата колеција на шминки од Giordani Gold. „Орифлеим“  секогаш го има решението.

 

 

                                                                                ######

 

ЗА БРЕНДОТ

Giordani Gold е бренд за луксузна шминка, кој ги слави скапоцените нешта во животот. Класичната, софистицирана и шик убавина е совршен опис за Giordani Gold. Брендот почнува да се движи кон нов помодерен пристап, но големото внимание на деталите и ексклузивните производи се сè уште клучен дел од неговата филозофија. Производите на Giordani Gold се секогаш изработени со врвно мајсторство и врвни состојки.

ЗА ЛИНИЈАТА

MasterCreation е напредна линија шминка за моментално совршенство, од Giordani Gold. Таа е збогатена со технологија за подмладување, со луксузни состави, кои ти даваат резултат што ги надминува твоите очекувања. Те покануваме да откриеш што се крие зад совршеноста.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Translate »