Кендал Џенер провоцира гола само во гумени ракавици

loading...

Во последниве години, Кендал Џенер ужива феноменален успех во модната индустрија, работејќи со некои од најголемите светски дизајнери.

23-годишната бринета сега се појави целосно гола во италијанската мода. Кендал носи само жолти гумени ракавици, чорапи и е качена на високи потпетици, додека  зазела секси поза со грбот кон камерата.

Помладата сестра на Ким Кардашијан застана на вратата за да ги прикаже задните делови, а фотографијата веднаш беше објавена на нејзината страница на Инстаграм.

Фото: Vogue

Кендал покажа голема физичка форма. Сепак, Џенер е најуспешната од кланот Кардашијан и очигледно знае како да постигне успех.

На својот профил, Vogue Italia исто така ја претставува рекламната кампања во која се наоѓа Џенер. Во видеото таа е во провокативна долна облека со масивни орнаменти. Во друга рамка го гледаме во стилот на 90-тите години на минатиот век. 

Фото: Vogue

Translate »