IT.mk unboxing: Samsung Galaxy S10+

loading...

Пред неколку дена ја имавме можноста да го тестираме новиот Samsung Galaxy S10+. И да, дефинитивно ги оправда очекувањата!

Телефонот кој што го имавме доаѓаше со следните карактеристики:

  • Боја: Prism Black
  • Големина на екран: 6,4″
  • Резолуција на екран: 3.040 x 1.440 (Quad HD+)
  • Меморија: 128 GB
  • RAM: 8GB
  • Оперативен систем: Android 9.0
  • Батерија: 4100 mAh
  • Камера: Предна камера – 10МP Selfie, 8MP RGB Depth; Задна камера – 12MP Wide-angle, 16MP Ultra Wide, 12MP Telephoto
🙂

Покрај камера тестот кој е на самиот крај на видеото, подолу може да ги видите сликите направени со овој уред. Иако читав дека S10+ доаѓа со одлична камера, бев изненадена од тоа колку всушност добри слики може да направите со овој телефон. Instagram профилот ќе ви биде благодарен.

Не би должела повеќе со пишување, ве оставaм да го погледнете видеото.

Translate »