Времето денес и утре!

loading...

Времето во земјава ќе биде променливо облaчно и нестабилно, околу пладне и попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и засилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од девет до 25 степени, а дневната температура од 14 до 24 степени.

Во Скопје променливо облaчно и нестабилно, околу пладне и попладне со пороен дожд и грмежи. Утринсакта температура ќе достигне до 12, а дневната температура до 24 степени.

Во недела ќе преовладува сончево, а во понеделник умерено облачно време со благо опаѓање на дневната температура. Нови локални врнежи од дожд се очекуваат во вторник.

Translate »