Еликсир на животот: Ги подига на нозе и најтешко болните пациенти (РЕЦЕПТ)

loading...

Овој напиток е стар руски рецепт кој им помага на тешко болните или исцрпени луѓе да ја вратат енергијата!

Русите сметаат дека овесот е храна на кралевите. Користете го често во вид на каша или едноставно како чај. Задолжителен е во исхраната на децата. Често се смета дека руските деца се здрави и силни благодарение на нивната навика да консумираат овес и рибино масло.

Ви го претставуваме најдобриот рецепт за лекување и зајакнување на човековото тело:

Подготовка: Една чаша овес додадете ја во 5 чаши вода па ставете ја во сад на оган да се вари додека да добиете густа течност како желе.


Процедете ја течноста па додадете еднакава количина на млеко (околу 2 чаши). Вратете ја течноста повторно на оган да зоврие уште еднаш.

Добиениот напиток консумирајте го во мали голтки во текот на денот. Без оглед дали го пиете топол или ладен, овесното млеко има ист учинок: болните лица ги крева на нозе!

Translate »