(ВИДЕО) ТАСОС И ХАЛКИДИКИ ПОД ВОДА – силно невреме во Грција

Познатите грчки летувалишта под вода. Вчера вечерта силно невреме ја зафати Грција, страшни поплави и кал кои носеа сè пред себе.

Како што јавуваат грчките медиуми, повеќе познати летувалишта се поплавени од синоќешниот дожд, а делови од Тасос, Кавала и Халкидики се под вода.Надојдената вода носеше и автомобили низ улиците.

Translate »