Ефикасно решение за болки во вратот-Алгасан!

Дарко од Скопје e страствен вљубеник во природата. Без разлика дали станува збор за градско возење со велосипед, адреналинско „оф роуд” спуштање по падините на Галичица, планинарско искачување на Титов врв или „фри рајд” скијање по падините на Шапка  за него  е врвно задоволство од кое не сака да се откаже. Човек со бунтовна природа, со силна страст за живот, вечно љубопитен дух и немирна природа, зависник од адреналин, ризик и возбуда кои ги носат предизвиците во животот.

Активниот живот за него е начин за ослободување од стресот, некој вид на “вентил” за ослободување од секојдневниот притисок, но пред се големо задоволство, од кое не сака да се откаже. Но како со возраста, така и поради “поминатите километри”, зглобовите и мускулите веќе не се исти, и не можат да го издржат напорот како порано, без помош.

Од мој добар пријател добив препорака за Алгасан интензив гелот, за која ме информира дека е специјална козметика која овозможува подобра подвижност на зглобовите и  ублажување на болките и вкочанетоста во вратот и во зглобовите. Алгасан интензив гелот делува на намалување на болката и воспалението и ја потпомага циркулацијата благодарение на благотворните состојки како етеричното масло од алгојски планински бор, камфор и рузмарин. Како производ лесно се нанесува, не се лепи на кожата, и е особено ефикасен.

Според Дарко, најголемата грешка е да не се живее животот!. Го имаме најголемиот дар, нашиот живот. Лудост е да не го живееме со полни гради, без радост и возбуда, без ризик и предизвик! А за да продолжам со истото темпо секако многу ми помагаат производите на Алгасан. Топло ги препорачувам.

Translate »