Одберете заштита од сонце прилагодена на потребите на кожата!

Помина времето на користење на обични креми за сончање кои тврдат дека се еднократно решение за сите видови кожа.

Eucerin Sun Protect колекцијата на Еуцерин има модерна перспектива, а тоа е дека кожата на секој човек е уникатна како и отпечатокот од прст, а нејзиниот врвен опсег за заштита од сонце го одразува ова разбирање. Eucerin Sun нуди решение за одреден проблем, и е прилагодена на индивидуалните потреби на кожата. Содржи ефикасни активни состојки, дизајнирани да одговорат на специфичните проблеми на кожата, истовремено обезбедувајќи суштинска заштита од штетните зраци на сонцето.

Ако кожата има тенденција да биде мрсна и склона кон мастење, колекцијата нуди формула која содржи технологија за контрола на маслото за регулирање на себум, во комбинација со пигменти кои апсорбираат липиди, нуди повеќе од обична заштита од сонце. Со сува завршница на крај на допир и долготраен ефект против сјај, ја остава кожата да се чувствува освежена, матирана и подготвена за употреба во текот на денот.

За оние кои сакаат да им пркосат на знаците на предвремено стареење, колекцијата на Еуцерин воведува во својата палета производи со хијалуронска киселина кои ги надминуваат традиционалните креми за сончање. Кремите видливо ја намалуваат појавата на фини линии, брчки и други знаци на стареење на кожата предизвикани од изложување на сонце. Целта е да се задржи младешката кожа додека се ужива во топлата прегратка на сонцето.

Хиперпигментацијата може да биде предизвик за многумина, но Sun Protect пигмент има SPF 50+ и е моќен сојузник во борбата против темните дамки предизвикани од сонцето. Нудејќи супериорна заштита од штетните УВ зраци, не само што ја заштитува кожата туку и помага во намалување на постоечката хиперпигментација и спречување на нејзиното повторно појавување.

Кога станува збор за алергии на сонце, Sun Protect излегува со нови формули за заштита од сонце и нега после сончање, збогатени со алфа-глукозилрутин, делуваат како бариера против алергиите предизвикани од сонцето.

Опсегот на Sun Protect може да се пофали со различни опции со среден, висок и многу висок заштитен фактор, што овозможува да се избере нивото на заштита од сонце кое најмногу и одговара на кожата. Производите се клинички и дерматолошки докажани и се високо ефективни и нежни дури и за најчувствителната кожа, обезбедувајќи здрава и витална кожа.

Додека безгрижно се движиме по улиците, плажите и природните убавини ова лето важно е да имаме персонализирана нега за заштита од сонце. Убавината е во уникатноста и козметиката прилагодена на индивидуалните потреби. 

Translate »