Најновиот iPhone X може да биде токму твој!

loading...

Македонски Телеком во води во највозбудливата потрага во Македонија

 

Возбудлива потрага по новиот и неодолив iPhone X веќе започна.  Македoнски Телеком ја поттикна креативноста на корисниците, кои се регистрираа за потрагата на револуционерниот телефон на веб страницата osvojx.mk,  објавувајќи фотографија во која ја имитираат буквата „X“ со своето тело. Досега пристигнаа интересни фотографии кои ја покажуваат возбудата и страста на голем број учесници кои што сакаат да го освојат посакуваниот iPhone X .

Дефинитивно, долгоочекуваниот iPhoneX ќе им биде на дофат само на најупорните и најснаодливите учесници во потрагата којашто Македонски Телеком ја организира престојниот викенд.

Потрагата по најновиот модел на телефон од Apple е  закажана за  26.11.2017 година, во 11 часот, на Плоштад Македонија, Скопје. А, доколку Вие сеуште не сте се вклучиле во потрагата, побрзајте да се регистрирате преку веб страницата osvojx.mk. Дополнително, корисниците можат да ја следат возбудата и на фан страницата https://www.facebook.com/TelekomMK/.

За сите оние кои што нема да се вклучат во возбудливата потрага, Македонски Телеком има убава вест. Најновиот и револуционерен iPhone X ќе биде достапен во Телеком продавниците од утре, 24.11.2017 година. Со iPhone X, корисниците на Македонски Телеком конечно ќе можат да ја почувствуваат иднината, на најдобрата мрежа! Повеќе детали за iPhone X  може да најдат на веб страницата www.telekom.mk, на 122 или во најблиската Телеком продавница.

Translate »