Заврши протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ-Груевски без поддршка од партискиот врв

loading...

По 45 минути од почетокот заврши протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда. Партискиот лидер Никола Груевски поддршка доби само од Антонијо Милошоски и Влатко Ѓорчев и стотина партиски симпатизери.
Ѓорчев го затвори протестот со својот говор во кој ги повика граѓаните утре да дојдат во поголем број пред Кривичниот суд, каде ќе се одлучува по жалбите за определените мерки притвор.

превземено од Фокус

Translate »