Спектакуларна ревија на Victoria’s Secret 2017

loading...

Екстравагантните костими и атрактивните модели, ја одбележаа најновата ревија на Victoria’s Secret.

 

PARIS, FRANCE – NOVEMBER 30: Adriana Lima, Elsa Hosk, Alessandra Ambrosio, Taylor Hill, Martha Hunt and Sara Sampaio walks the runway at the Victoria’s Secret Fashion Show on November 30, 2016 in Paris, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images for Victoria’s Secret)

Годинава, шоуто се одржа во Шангај, Кина. Алесандра Амбросио дефилираше за последен пат со ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин Тукс, Жозефин Скривер, Марта Хант, Стела Максвел, Тејлор Хил, Сара Сампајо, Роми Страјд и Лаис Рибеиро, но и десетици други колешки, меѓу кои Бела Хадид, Бланка Падиља, Даниела Брага и Карли Клос.

Видео

Translate »